רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

גנים לאומיים בישראל

 

כאשר מדברים על גנים לאומיים בישראל, מדברים לא רק על בחירות של חיפוש אכסניות נוער להגדלת המודעות התיירותית, אלא הרבה מעבר לכך. מדינת ישראל אמנם מציגה אזור קטן אך האיכות הינה מעל לכול וזה בא לידי ביטוי בבחירת גנים לאומיים והשקעה שלהם במדינה קטנה אך מבטיחה. הנופים היפים, הנגב, הערבה ואפילו אילת המדהימה. יש לא מעט פניני טבע במדינת ישראל וזה בא לידי ביטוי בבחירת טיולים באותם גנים לאומיים בישראל.
 
לשמר את האתרים
המודעות גדולה יותר מתמיד, יש לא מעט תושבים ותיירים בו זמנית שמגיעים לבקר באתרים הלאומיים של ישראל. הם לא מפספסים את הנוף המדהים וזה בא לידי ביטוי ביכולת להמשיך את הגידול ולטפח את כל השאר לרבות ארכיאולוגיה ואפילו מורשת. הרשות המגנה על הגנים הוקמה לתפקיד עיקרי אחד. כאן למעשה דואגים האתרים לשמר ולטפח את הקיים ולגרום לעוד ועוד מטיילים לפקוד את המקום בהנאה צרופה.
 
מה תפקידם של רשויות שמורות הטבע?
תפקידם של הרשויות בא לידי ביטוי ביכולת לתת מענה בעל ערך תרבותי וחינוכי גם יחד. מי שלמעשה יוכל לקצור את הפירות בא לידי ביטוי במבקרים וכל השאר. נכון להיום מתקיימים בישראל יותר מ100 גנים לאומיים שמורים ואפילו שמורות טבע בזכות פועלם של אלו המדגישים את הייחודיות ושומרים מפני הכחדה כזו או אחרת.
 
גנים לאומיים בישראל
מה מעניקים לכם הגנים הלאומיים ?
 
בפועל, מעניקים לכם הגנים ושומרות הטבע את כל האפשרות לבקר בישראל ולראות את קינון הציפורים, הנשרים בגולן, יעלים, נמרים, מערות ייחודיות, אירוסים, פסגת הר חרמון ואפילו תופעות טבע נדירות שאין כמותן. כמו כן, נלחמים על גידול ועל שמירה על הקיים באשר לצמחים ובעלי חיים אשר זמנם תם והם עומדים לפני סכנת הכחדה. בסיכום דבר, מציעים הגנים הלאומיים תרבות בלתי רגילה וביקורים באתרים בלתי נשכחים החל ממצדה ועד בית שאן והתגליות. בסיכום דבר, כאשר אתם מגלים את עצמכם ורוצים לגלות הרבה מעבר למדינת ישראל הישנה והטובה, יחכו לכם לא מעט אתרים לאומיים ושמורות טבע בלתי נשכחות אשר יהפכו כל ביקור לחוויה.