רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

מתנות ומזכרות לפסח

 

הוזמנתם לסדר – אל תשכחו את המתנה!
חג הפסח הוא חג בו הישראלים מבלים עם משפחתם וחוגגים ביחד, כמובן שהמאורע הגדול ביותר של החג הוא הסדר בו כל משפחה מתכנסת בבית וחוגגת את חג החירות. מכיוון שאירוח הסדר נעשה כל פעם בבית אחר הרי שמצופה ממי שמתארח בסדר להביא מתנה למארחים. למעשה, המתנות הפכו לחלק בלתי נפרד מהחג וישנו טקס שלם סביב החג וסביב קניית המתנות. אי הבאת מתנות לעורכי הסדר יכולה לגרום לעלבון גדול ולפגוע באווירת החג ולהעיב על כל הסדר, זכרו כי המתנה היא סוג של הוקרת תודה על כל המאמצים שעורכי הסדר עשו בכדי לקיים את החג ולארח אתכם.
לא רק מתנות אלא גם מזכרות
אכן בחג הפסח נהוג להביא מתנות המכבדות את האורחים, אך לצד המתנות בהחלט ניתן להביא גם מזכרות לחג הפסח . כמובן שמזכרות הן סוג ספציפי של מתנה וככאלו הן עונות להגדרת המתנה אך הן מעניקות נופך וייחוד נוסף מעצם היותם מזכרות. מזכרות לרוב יישארו אצל המשפחה המארחת לאורך זמן ארוך יותר וישמחו אותם לא רק בפסח הנוכחי אלא בכל פסח עתידי גם. כמובן שאם המזכרת תוצג בסלון הבית לדוגמא הרי שהיא תשמח את המשפחה ביום יום ותשמח אותם בצורה עמוקה לכל אורך השנה.
מתנות ומזכרות לפסח
אילו מתנות ומזכרות כדאי לקנות לפסח
כולם מסכימים כי יש להביא מתנה לכבוד חג הפסח אך השאלה הקשה היא איזה מתנה או מזכרת להביא. לשאלה זו יש מספר גישות, יש את אלו המצדדים במתנה סמלית המתקשרת לארוחה כדוגמת יין מיוחד, הצרה היא שמתנה זו מרגע ששתו אותה לא תישאר ותישכח. לכן הפתרון בדמות מזכרות לפסח יכול להתאים לרבים כשגם כאן ניתן לגוון מאוד, כך לדוגמא יש את אלו שיביאו הגדות ייחודיות לפסח וישמחו את המארחים ויש את אלו אשר יקנו ציור המתאר את יציאת מצרים. לא ניתן לדבר על מתנות ומזכרות לפסח בלי להזכיר נושא האפיקומן אשר מהווה את ההזדמנות המושלמת לשמח את הילדים. אין ספק כי מי שקונה את האפיקומן בין אם מדובר במזכרת ובין אם מדובר במתנה יהפוך לכוכב הערב.