רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

מתנה לילדים לסוף השנה

 

החשיבות שבסגירה
סגירה היא מונח המתאר את חשיבות סיום האירועים, בין אם מדובר בסיום קשר או בסיומה של תקופה הרי שלכל אחד חשוב לציין מאורע זה ולדעת שהוא מאחוריו. הסגירה מאפשרת לנו להסתכל על מה שחווינו לאורך המאורע ועל העתיד שלפנינו. מאורע חשוב אותו צריך לציין הוא סיום השנה , ציון ייתן לנו את האפשרות לסגור את השנה להסתכל על חוויותינו לאורך התקופה ולא פחות חשוב נוכל להסתכל על העתיד לבוא, להתכונן אליו ולפתח ציפיות מהשנה הבאה. אם יש מגזר לו ציון סוף השנה חשוב במיוחד הוא מגזר הילדים, ילד זקוק למסגרת נאותה ועל כן חשובה לו גם סיום השנה.
אילו מתנות ניתן לתת לכבוד סוף השנה
בכדי לציין את סיום השנה עם הילדים ניתן לתת להם מתנה סמלית לסוף השנה אשר תסמל בשבילם כי שנה עברה ושנה חדשה בפתח, כאמור ציון זה חשוב במיוחד לילדים. המתנה יכולה להיות סמלית או גדולה יותר בהתאם לרצונות ההורים ובהתאם להעדפות הילדים. מתנה לילדים לסוף השנה מחזיקה בתוכה חשיבות נוספת מזו של מתנה רגילה ועל כן יש להקפיד על חשיבה איזו מתנה לתת. המתנה יכולה להחזיק בחובה מסר סמוי נוסף כגון דבר שאותו ירצו הילדים להגשים בשנה הבאה או לסמל מאורע חשוב שעבר על הילד במהלך השנה שחלפה.
מתנה לילדים לסוף שנה
אל תסתפקו רק במתנה
כחלק מחשיבות ציון סוף השנה הרי שישנה חשיבות לא רק לנתינת המתנה אלא יש צורך לדבר עם הילד ולהסביר לו את המשמעות של מהלך זה. לו לא נלווה את הילד בתהליך ונשוחח איתו על הנושא הרי שלא נשיג כלום ונתינת המתנה תאבד מן האפקט שלה תוך זמן קצר. כמובן שלו זה המצב שיקרה הרי שגם קניית המתנה הייתה בזבוז וחמור מכך הילד לא יזכה לסגירה נאותה של השנה שחלפה. זכרו כי נתינת המתנה היא סימבולית לדברים עמוקים יותר, אך הנתינה כשלעצמה אינה מספיקה ולא נגיע לתוצאות הרצויות ללא שיחה עם הילדים. כמובן שהשיחה אינה חייבת להיות רצינית ורשמית אלא ניתן להסתפק בשיחה בלתי פורמלית אשר תעביר את המסר.