רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

יום גיבוש לבני נוער

 

קבוצה ובני נוער האם הם יכולים להתקיים ביחד?
גיל ההתבגרות הוא השלב בו האינדיבידואליות חוגגת וכל בן נוער מתעסק בעולמו הפרטי ולא מתעמק בקורות חבריו, עובדה זו גורמת להפסד רב הן לבני הנוער עצמם והן לחברה בכללותה. על אף שבני הנוער אינם מתעמקים בחבריהם הרי שהם מבלים רבות בקבוצות שונות ומגוונת, לא רק זאת אלא שקבוצה היא חלק מרכזי בחיינו, הן בגיל ההתבגרות והן בבגרות עצמה. לכן הלמידה כיצד להתנהג בקבוצה היא חשובה ביותר ויש להקנות אותה לבני נוער. הבעיה היא שלימודים רגילים לא ילמדו את בני הנוער כיצד להתנהג בקבוצה ויש לבחור בפתרון פחות קונבנציונלי.
יום גיבוש לבני נוער – הפתרון המושלם
אכן גיבוש הקבוצה ובני הנוער שבה הוא בעל חשיבות עליונה הדרך הטובה ביותר להגיע לכך היא לייחד יום גיבוש לבני הנוער, יום בו מטרה זו תהיה לנגד העיניים. יום גיבוש לבני נוער יוצא משבלונת הלמידה הקלאסית והוא יכול להעניק לבני הנוער חוויות ולמידה שלא היו מקבלים בשום דרך אחרת. יום הגיבוש מאפשר לבני הנוער להתנהל בקבוצה בצורה מהנה ולראות שניתן לבלות לא רק בצורה אינדיבידואלית. זהו למעשה הפתרון המושלם לכל מדריך הרוצה לגבש את קבוצתו ולחנך את הנערים והנערות לדרך אחרת מזו שהכירו. כל שנותר להחליט הוא כיצד לערוך את יום הגיבוש ועל מה לשים בו דגש.
יום גיבוש לבני נוער
הצעות לימי גיבוש לבני נוער
כאמור, ימי גיבוש לבני נוער הינם חשובים ביותר ומאפשרים לנו ולבני הנוער לחוות קשת רחבה של פעילויות. ראשית עלינו לזכור ולהבין כי לכל קבוצה מתאימה פעילות אחרת בהתאם לאופייה ובהתאם לאופי הילדים שבה. שנית, עלינו להבין כי אנו עוסקים בבני נוער ולכן יש חשיבות לאתגר ולעניין אותם, זכרו כי לרוב הקשב של בני הנוער נפסק לאחר זמן מועט ואם לא מרגשים אותם כל הזמן הרי שנאבד אותם ואת מטרת הפעילות. אחת הדרכים הטובות ביותר לבצע יום גיבוש לבני נוער היא שילוב של פעילות אתגרית תחרותית עם הטבע. פעילות זו עובדת על גיבוש הקבוצה לצד העובדה שהיא תאתגר ותעניין לבטח את בני הנוער, כמובן שלצד פעילויות אלו קיימות פעילויות רבות ומבורכות .