רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

ספורט אתגרי לילדים

 

כתוצאה מהתקדמות המדע והידע שלנו על גוף האדם אנו מבינים את חשיבות הספורט לכל גיל ובמיוחד לילדים. ילד המתאמן מגיל צעיר יקבל ערכים אשר ילוו אותו לכל אורך חיוו ויהיה בעלת תרבות ספורט אשר תבטיח לו בריאות. השאלה העיקרית שיש לשאול היא מהו הספורט האתגרי המומלץ לילדים ובאיזה סוג ספורט הם יתמידו והכי ייהנו. יש שיגידו כי כדורגל או כדורסל הם מקצועות הספורט המועדפים, אך זוהי חשיבה מיושנת שאין מאחוריה הרבה, למעשה הספורט המומלץ ביותר הוא דווקא ספורט אתגרי לילדים. ספורט אתגרי לילדים מחזיק בחובו כל כך הרבה יתרונות עד שיותר ויותר הורים מעדיפים לרשום את ילדיהם לענפי ספורט אתגריים.
ספורט אתגרי לילדים - בעד ונגד
היתרונות הרבים של הספורט האתגרי נראים לכל עין, בראש ובראשונה מדובר בפעילות פיזית ושלא כמו חלק מענפי הספורט הפעילות בספורט האתגרי נערכת אך ורק בחוץ. בנוסף הספורט האתגרי מלמד את הילדים להתמודד עם פחדיהם ולא פחות חשוב מכך להתגבר על פחדים אלו, כך הספורט האתגרי מראה לילדים כי אין דבר אתו לא יוכלו להתמודד והכול שאלה של כוח רצון והתמדה. זהו למעשה היתרון הגדול ביותר של הספורט האתגרי ואכן מדובר ביתרון עצום. מנגד יש שיטענו כי מדובר בענף ספורט לא בטיחותי שמעמיד בסכנה את הילדים אך הנתונים בפועל מראים אחרת ולמעשה בספורט אתגרי לא נפצעים יותר מבכל ענף ספורט אחר.
ספורט אתגרי לילדים
דוגמאות לספורט אתגרי לילדים
ספורט אתגרי לילדים מערב שלל ענפי ספורט ושלל תחומים שונים ומגוונים, כך שכל אחד יכול למצוא ענף המתאים לו. בין ענפי הספורט ניתן להזכיר את קירות הטיפוס המעמידים אתגר למבוגרים ובטח לילדים ומה שחשוב שכל ילד יכול להתגבר עליהם. ספורט אתגרי לילדים שניתן להזכיר הוא סקי מים המהווה הזדמנות מרתקת לילדים לחוות ספורט ייחודי ומרתק המאתגר את הפעילים בו. צריך להזכיר כי להבדיל מענפי הספורט המסורתיים הרי שאת ענפי הספורט האתגרי סביר שלא תמיד נהנה לראות, אך זוהי גדולתם כי אין אחד שלא ייהנה לעשותם, כלומר הספורט האתגרי הוא שם בשביל ההנאה והכיף.