רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

סדנאות להפסקה פעילה

 

סדנאות להפסקה פעילה – הפתרון המושלם
בתי ספר רבים מתחבטים בשאלה מה ניתן לעשות בהפסקה פעילה וכיצד ניתן לדאוג שהילדים ישתתפו בה ולא ינדדו למקומות אחרים. הפסקה פעילה היא חלק חשוב בחיי החברה של כל בית ספר ומכאן החשיבות הרבה של השקעה בהפסקה, למעשה השקעה בהפסקה משמעה השקעה בילדים. הפתרון הטוב ביותר להפסקה פעילה הן סדנאות המכוונות במיוחד להפסקה ובמיוחד לטעמם של הילדים. סדנאות להפסקה פעילה ידאגו כי הילדים לא ירצו להפסיק את ההפסקה ויבקשו עוד ועוד מן הסדנאות השונות . סדנאות מאפשרות לבית הספר להתמקד בחינוך הילדים בזמן השיעורים ולא לדאוג מה הם עושים בזמנם החופשי בהפסקה. כמובן שהסדנאות גם מגבשות את הילדים מבחינה חברתית וגם מבחינה זו הם חשובות במיוחד.
אילו סדנאות ניתן לעשות
סדנאות להפסקה פעילה מאפשרות לנו לבצע מגוון עצום של פעילויות שכל אחת ואחת מהן בפני עצמן יעניינו את הילדים ויאתגרו אותם. בין הסדנאות הייחודיות ניתן להזכיר סדנאות ספורטיביות, סדנאות יצירתיות כשלמעשה כל סדנא שעולה על הדמיון ניתן להזמין. אחת הדרכים היפות ביותר שניתן לשלב סדנאות עם הפסקה פעילה היא באמצעות יצירת נושא אשר ילווה את ההפסקות הפעילות למשך חודש. כך לדוגמא ניתן לבחור נושא חינוכי כגון מנהיגים ישראלים מפורסמים ולכל אורך החודש לבצע סדנאות עליהם בהפסקה הפעילה.
סדנאות להפסקה פעילה
זכרו להקפיד על בטיחות הילדים
גם בבית הספר ובמיוחד כשמדובר בהפסקה פעילה הרי שיש מקום להקפיד על בטיחות הילדים ולדאוג שהם לא יהיו בסכנה כלשהי. חשוב לוודא כי מפעיל הסדנה שומר על כללי הבטיחות ואינו מעמיד את הילדים בכל סכנה. ככל שהסדנה יותר ייחודית כך יש מקום רב יותר לוודא כי הסדנה נעשית בהקפדה על כללי הבטיחות ומפעילה יודע את עבודתו נאמנה. המלצה שניתן לתת לבתי הספר היא להכין מעין תיק בטיחות לסדנה שבו מוודאים כי כל הדברים סגורים וכי אין חורים בטיחותיים אשר יכולים להעמיד את הילדים בסכנה כלשהי. זכרו כי הסדנה וההפסקה הפעילה מטרתם לשמח את הילדים ולאפשר להם לצבור כוחות לקראת הלימודים עצמם, חבל שדבר זה ייהרס עקב אי הקפדה על מספר כללי בטיחות.