רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

תרגיל התגוננות בבתי הספר

 

משרד החינוך בשיתוף עם פיקוד העורף, הרשויות המקומיות, מכבי אש, משטרת ישראל ושירותי מד"א, תרגלו היום, ה', במערכת החינוך, נפילת טילים בעת הפסקה. במסגרת התרגיל לקחו חלק כ-  2,000,000 תלמידים וכ- 140,000 עובדי הוראה.
התרגול נערך לאורך שעתיים (מהשעה 10:05 – 12:00) ונועד להעלות את מוכנות מערכת החינוך לתרחישי נפילת טילים וליצור התנהגות אפקטיבית בעת התרחשותה ולאחריה.
 
 
במהלך התרגיל נכנסו התלמידים וצוותי ההוראה אל המרחבים המוגנים, התמודדו עם פינוי פצועים, כיבוי מוקדי שריפות קטנים על ידי צוותי בית הספר וכן עם כיבוי מוקדי שריפות גדולים, אשר טופלו על ידי כוחות כיבוי האש. כמו כן, תרגלו בתי הספר וחילוץ תלמידים מגגות, סריקה של חומרים מסוכנים על ידי צוותים מיוחדים של כוחות מיוחדים ושימוש בציוד הנדסי כבד לטיפול בהריסות.
 
 
מנכ"לית משרד החינוך, דלית שטאובר: "מערכת החינוך מקיימת תרגילים כבשגרה לאורך שנת הלימודים. חשיבות התרגיל בהדמיית ירי טילים בעת הפסקה הינו תרחיש קיצון. ניתן לסכם ולומר, כי התרגיל התבצע בהצלחה רבה בכל רחבי הארץ הודות להתנהלות ראויה של התלמידים ולמנהיגות שגילו צוותי ההוראה של בתי הספר. מערכת החינוך תמשיך לתרגל ולהיערך לתרחישים אלה,  ונקווה שלא נזדקק לכך בשעת אמת".