דידי הפקות - תיאטראות והצגות לילדים, אומנות הבמה, תיאטרון נודד

רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

דידי הפקות

מבוא להצגת הילדים:
 

"האלבום המופלא של אביתר"

הנושא: קבלת השונה

 כל הזכויות שמורות ©

"דידי הפקות" נולדה מתוך רצון להעביר מסרים חינוכיים וחשובים לילדים, דרך כלי אומנויות הבמה.

עם השנים, נסיוננו הרב בעבודה מול ילדים, הן במסגרת החינוך הפורמלי, והן במסגרת החינוך המיוחד, הוביל אותנו לכתיבת הצגה בנושא קבלת השונה, בפורמט ייחודי, המשלב תיאטרון עם צילומי וידאו על המסך.

בעזרת פורמט זה, מועברים המסרים החשובים הללו, נקלטים ומוטמעים בתודעתם של הילדים הצופים, ע"י לימוד חוויתי של נושא מורכב ורגיש זה, אשר רבים מהילדים טרם נחשפו אליו, או לחילופין נרתעים ממנו, עקב חוסר מודעות.

ההצגה: "האלבום המופלא של אביתר",  נכתבה במטרה להעברת המסר של  "קבלת השונה" לילדי  בתי ספר יסודיים, לקרב ולחשוף את הילדים לשונה, לאחר, וליצור מודעות בסיסית לשוני שבין אדם לאדם, להבנתו, ולקבלתו עוד מגיל צעיר.

ההצגה בנויה משש סצנות עיקריות, המורכבות מצילומי שטח, המוקרנים על המסך("האלבום"), ומשתלבים עם משחק חי על הבמה, כאשר כל סצינה עוסקת במוגבלות מסוימת של האדם, ובשוני הבסיסי הקיים בינינו.

בכדי שתוכן ההצגה יהיה ברור ורצוף לקוראי התסריט, מפורטים מטה חלק מהפרטים הטכניים שמבוצעים בהצגה:

  • האלבום הפתוח, משמש כמסך שעליו מוקרנים צילומי וידאו, שהם למעשה, התמונות שמציג אביתר בפני צופיו. תמונות אלו מהוות את התכנים בהצגה.
  • כאשר נפתח האלבום, מקבלות הדמויות המצולמות רוח חיים, ובנוסף יכול אביתר, להיכנס אל התמונות, ולהשתתף בתכנים שבצילום.
  • כאשר אביתר מדפדף לעמוד הבא באלבום, מופיע לעיני הצופים צילום סטאטי, שהוא למעשה הסצינה שעומדת להתחיל.
  • המעברים של התמונות באלבום, ממצב של תמונה סטאטית למצב של "סרט רץ", הם מעברים שמתבצעים ע"י הפעלת המקרן ממצב "pause",  למצב "play" ולהיפך, לפי הסדר והצורך לאורך ההצגה.

האינטראקציה בין שני המימדים: המימד הריאליסטי והמימד הקולנועי, יוצרים חווית צפייה מרתקת לילדים, אשר תורמת להפנמת המסר להכרה, הבנה, וקבלת האחר.

 

הרוח שליוותה את יצירת ההצגה: "האלבום המופלא של אביתר"

מאז ומעולם, עוד משחר האנושות, מתחוללת בקרבנו סוגה משותפת לכולנו, בכל הדורות: בעבר, בהווה, וקרוב לוודאי שגם בעתיד, והיא: ה"פנטזיה".

כידוע, הפנטזיה, היא סוגה ספרותית, שבה העלילה תלויה בקיומו של עולם דמיוני, ומקורותיה באגדות, בפולקלור ובמיתולוגיה. (תיאור מילוני להגדרת: פנטזיה)

על מנת להעביר ולהמחיש לתודעת ילדינו הצופים, את נושא ההצגה: "קבלת השונה", בחרנו להוביל אותם אל עולם הפנטזיה, ובתוכו ומתוכו, להתמקד בסצנות של מציאות, המתארות את מוגבלויות האדם השונות, והשוני הבסיסי בין אדם לאדם, המוצגות בהצגה באופן ייחודי וידידותי, וכך להשיג את התוצאה המתבקשת: קבלת האחר.

השפה והתוכן בסצנות, נבחרו ונבחנו בקפידה, לאחר תחקיר מעמיק, בכל הנושאים הרלוונטיים; כמו כן, האינפורמציה המועברת לצופים, עברה סינון ובקרה בהנחיית גורמים הקשורים ישירות לנושא המוגבלויות למיניהן.

 

ועוד מבחר הצגות חינוכיות ומרתקות...
"פִּיפּוֹ", נער חביב ומשעשע, מצליח בדרכו המיוחדת לרתק ולסחוף את צופיו הצעירים לעולמו הקסום וללימוד חוויתי ומהנה של מילות הקסם, חציית כביש, צחצוח שיניים, אח קטן.
ההפקות מלוות בשירים מקוריים וקליטים שנכתבו במיוחד עבורן, ולדברי אנשי חינוך רבים הפכו השירים לחלק בלתי נפרד מחיי היום יום של הילדים.
בעקבות התגובות הנלהבות של הילדים, ההורים ואנשי החינוך כאחד, כבר בימים אלו אנו שוקדים על הפקת הצגה חינוכית חדשה מסדרת "פיפו" בפורמט ייחודי שעוד לא נראה כמותו....
"החלום של פִּיפּוֹ":

על ההצגה:
*ההצגה מהנה ומבטיחה למידה חוויתית.
*משך ההצגה כארבעים דקות.
*ההצגה מוצגת ע"י שחקן יחיד המגלם את "פִּיפּוֹ", נער חביב ומשעשע, הסוחף את צופיו הצעירים ומשתף אותם בחלום שחלם. במהלך ההצגה ניתן לראות כיצד החיים והחלום מקישים ומתערבבים: בדרך ייחודית זו מצליח פִּיפּוֹ לשלב תחת אותה קורת גג נושאים כגון זהירות בדרכים (פתיח ההצגה המתאר את דרכו של פִּיפּוֹ אל המקום), ובריאות השיניים וחשיבות הצחצוח היומיומי- נושאה העיקרי של ההצגה.
*בסופה של ההצגה מחלק "פִּיפּוֹ" מברשות שיניים במתנה לילדים בליווי שיר הנושא.
*CD של שירי ההצגה נשלח מבעוד מועד לכל מסגרת חינוכית בה משתתפת ההצגה, בכדי שהילדים יכירו ויזהו את שירי ההצגה , ולשם העצמת חווית הצפייה.
*ההצגה מיועדת לילדים בגילאי שנתיים עד שמונה.
"פִּיפּוֹ ומילות הקסם":

 

על ההצגה:
*ההצגה מהנה ומבטיחה למידה חוויתית.
*משך ההצגה כארבעים דקות.
*ההצגה מוצגת ע"י שחקן יחיד המגלם את "פִּיפּוֹ",נער חביב ומשעשע, ששוב סוחף את צופיו הצעירים לעולמו הקסום וללימוד חוויתי של מילות הקסם: תודה, בבקשה, סליחה... בליווי שירים מקוריים שנכתבו והוקלטו במיוחד עבור ההצגה : "פִּיפּוֹ ומילות הקסם".
בהצגה נחשפת בפני הילדים מערכת היחסים המורכבת שבין פִּיפּוֹ לאחיו הקטן, ותוך כדי ההצגה נסללת הדרך להבנה ולאהבה ההדדית שביניהם.
בהצגה משתתפות דמויות וירטואליות העוזרות לפִּיפּוֹ ללמוד ולקלוט את המסרים החינוכיים החשובים.
*CD של שירי ההצגה נשלח מבעוד מועד לכל מסגרת חינוכית בה מופיעה ההצגה, בכדי שהילדים יכירו ויזהו את השירים, ולשם העצמת חווית הצפייה.
*ההצגה מיועדת לילדים בגילאי שנתיים עד שמונה.
**בנוסף  לגני ילדים  בכל רחבי הארץ, מתנ"סים, מרכזי פעילות וכדומ', אנו מופיעים בגני חינוך מיוחד ברחבי הארץ בהצלחה גדולה מאוד.
*** ימי הולדת ייחודיים – לפרטים אנא צרו קשר עם עדי – 054-2198041

גלרית תמונות