המזוודה - סיורי חוויה לבתי ספר

רוצה לדעת מה יש להציע לך

לפתיחת שנה?

פנה אלי

המזוודה - סיורי חוויה

סיור עם שחקן - חוויה תיאטרלית מרהיבה וייחודית

המזוודה מציעה דרך מקורית וססגונית למפגש חוויתי עם
ירושלים, תל אביב - יפו, זכרון יעקב, חיפה ועוד.
הערים אשר טומנות בחובם אינספור סיפורים ומעשיות על אישים ודמויות.
אנו מזמינים אתכם להנות, לצחוק ולהתרגש במהלך הסיורים באווירה שונה
מכל מה ששמעתם עליו או הכרתם.
בכל סיור וסיור, נחיה את אותן דמויות, ניצור דיאלוג משעשע עם ההיסטוריה
ונכיר את ההווי המקומי, ניחוחותיו וצבעיו.

אם חפצה נפשכם במפגש חי עם ההיסטוריה בתיבול שמן זית, ובמרקם מקומי אסלי,
צרו קשר עכשיו!

באפשרותנו לתפור עבורכם "יום כיף" חווייתי ומלא תוכן פרטי משלכם
המתאים למידותיכם הכולל ארגון והפקת האירוע.

 

סיור במשכנות שאננים - ימין משה – "שאנן? – בוא לכאן"

סיור בעיר העתיקה בירושלים – "מן זמן אל עות'ומאן"

סיור טעמים ועדות בשוק מחנה יהודה ובשכונות הנחלאות–"נחלאות או לא להיות"

סיור ביפו העתיקה – כמו יין בדם"

סיור מתחם שרונה – My Sarona"

סיור בכרם התימנים ושוק הכרמל"

 

סיור במשכנות שאננים- ימין משה – "שאנן? – בוא לכאן"

 סיור בשכונה הראשונה מחוץ לחומות בו נתחקה אחר הנסיבות להקמתה. סר משה מונטיפיורי בכבודו ובעצמו יקבל אותנו לדירות החדשות, נשאף ניחוחות לאדינו של תושבי השכונה,מזליקה תגלה לנו את המתכון לזוגיות טובה, נבין מי הציל את השכונה ב48 ואיך, יעקב מכלוף שיספר על הצורך בתפילת הדרך כשהולכים לשירותים ועוד.הדמויות ניתנות לשינוי משחקן לשחקן.

משך הסיור: כשעה ארבעים וחמש.

המסלול: השכונות משכנות שאננים וימין משה.

 

סיור בעיר העתיקה בירושלים – "מן זמן אל עות'ומאן"

מסע אל תוך הרובע היהודי משער יפו לכותל (או הפוך), בו נתחקה אחר הגעתם של יהודים אל העיר העתיקה, נבין למה העותומנים לא עושים עסקים עם אשכנזים ובעיקר ניפגש עם דמויות היסטוריות הקשורות ברובע:  משה מונטיפיורי שיספר על הרעיון לפרוץ את חומות העיר העתיקה, מפקד כוחות הלגיון הירדני בירושלים- הקולונל עבדאללה א- תל שיספר מדוע בחר לתקוף את בית הכנסת "החורבה" ויצחק אזולאי יגלה לנו מיהו אלוף הזיופים בבית הכנסת המוגרבי ומי גורם לכולם  להרים את הראש לעזרת הנשים?הדמויות ניתנות לשינוי משחקן לשחקן.

משך הסיור: כשעתיים.

המסלול: שער יפו, שער ציון ומתחם קבר דוד (אופציונלי), הקארדו, בית כנסת החורבה, ארבעת בתי הכנסת הספרדיים,  ככר בתי מחסה והכותל.  – המסלול ניתן לשינוי בהתאם לנק' סיום שתבחרו.

 

סיור טעמים ועדות בשוק מחנה יהודה ובשכונות הנחלאות – "נחלאות או לא להיות"


סיור ברחבי שכונות הנחלאות תוך שילוב דמויות מן העדות השונות שיספרו על השכונה, טעמיה וריחותיה כגון: מזליקה שתתן מתכון לזוגיות טובה, מורי סאלם נג'ר התימני יעניק טיפול רפואי משעשע במיוחד בשיטה הקבלית. נבין כיצד חיים בכפיפה אחת אשכנזים וס"טים, כורדים ואורפאלים. כל זאת באוירה קלילה והומוריסטית.
הדמויות ניתנות לשינוי משחקן לשחקן.

בסיור "טעמים ועדות", באפשרותכם לבחור בשילוב טעימות אותם נבצע במהלך הסיור בדוכני השוק המובחרים:

טעימות בסיסי - בתוספת תשלום:
ממלכת החלבה, חצ'פוריה – מאפים גרוזיניים, רחמו – החומוסייה הראשונה של ירושלים, דוכן משקאות הבריאות של עוזיאלי.

טעימות משודרגות- כתחליף לארוחה יוצאים שבעים - בתוספת תשלום:

משך הסיור: כשעתיים.

 

סיור ביפו העתיקה- "כמו יין בדם" - סיור ביפו העתיקה

סיור בעיר עם היסטוריה של כ 4000 שנה במהלכו נפגוש דמויות שונות ומרתקות שיספרו לנו על פעילותן ונסיבות הגעתן אל העיר . נבין מי אחראי למותג  תפוזי JAFFA ומי גורם להם לרחף? מהו הנשק היעיל ביותר לעודד עבודה? למה נפוליאון לא סובל את העיר. מזליקה תספר לנו קצת רכילות מהשטח הגדול וגם תבדוק את היכולות המוזיקליים של המשתתפים.למיטיבי קול - אפשרות לפצוח בשירה.
הדמויות ניתנות לשינוי משחקן לשחקן.

 

במסלול:ככר השעון, גן הפסגה, סמטאות העיר העתיקה ונמל יפו.

משך הסיור: כשעתיים

 

אפשרות נוספת:

ביקור במרכז המבקרים החדש "תמונות יפואיות"המביא את סיפורה של העיר לאורך 4000 שנות היסטוריה תוך שימוש באמצעים מתקדמים , תצוגה ארכיאולוגית ייחודית על "רציף" הנמל  ציר הזמן של יפו ומסלול הליכה בתוך העתיקות על גבי גשר צף. במרכזו של מרכז המבקרים בית יהודי שנחרב בזמן המרד הגדול נגד הרומאים ושרידי מבנה הלניסטי גדול ומרשים. במקום סרט אנימציה על סיפור אנדרומדה ומיצג דינמי על תולדות העיר על מסך באורך 16 מטרים הממחיש תקופות ואירועים חשובים שהתרחשו בעיר – כיבוש יפו ע"י המצרים לפני כ- 3500 שנה, יונה הנביא בורח מאלוהים, הפצתה של הנצרות שמתחילה ביפו, השלטון העותומני, המלחמות והבנייה מחדש .

בתוספת תשלום.

 

סיור במתחם שרונה תל אביב – "My Sarona"

סיור מסע בזמן במתחם שרונה, מהיותה מושבה חקלאית שהוקמה ע"י הטמפלרים מגרמניה דרך היותה מתקן צבאי בריטי ובהמשך למשרדי הממשלה של המדינה הצעירה ועד להיותה אתר תרבות ובילוי שהשקעת השימור בו עולה על כל דמיון. במהלך הסיור נפגוש דמויות שונות ודרכן נלמד על ההווי החיים וההיסטוריה של המקום. ביניהן: מנהיג התנועה הטמפלרית שיקבל אותנו עם חזונו הייחודי, הקצין הבריטי ג'ון סקראמבל שייספר על תיסכוליו וגעגועיו (לאליזבת') , פלמחניק שיספר על מבצע החיסול הנועז באותה התקופה, ועוד . נבין מהיכן שידרו תשדורות לשליחי המוסד בעולם וכיצד הרכיבו את מטוסי חיל האויר הראשונים, מי המציא את הסיפולוקס ומה הקשר בין חיים אסרף (סטייל), חיים הרצוג וחיים וייצמן ? (רמז: לא שמם הפרטי) ואיך לכל הרוחות כל זה מתקשר לשרונה??? 
הדמויות ניתנות לשינוי משחקן לשחקן.

משך הסיור: כשעה ארבעים וחמש.

 

סיור בכרם התימנים ובשוק הכרמל

יחד נתחקה במסע מרתק אחר ההיסטוריה של שכונה קטנה, צנועה ומרתקת שנבנתה עוד לפני שתל אביב הייתה תל אביב- כרם התימנים.

השכונה אוכלסה על ידי עולים מתימן שעלו בעליית 'אעלה בתמר' ובאו ליישב ארץ חמדה, השכונה הצמיחה מתוכה את גדולי הזמר התימני בארץ ואף כנופיות פשע מפורסמות

במהלך הסיור נספר סיפורים ונפגוש דמויות צבעוניות כגון: מתחרה בתחרות 'מלכת אסתר' המיתולוגית של תל אביב שהפסידה לציפורה צברי התימניה, זמר מתחיל שמחכה לפריצה שלו ובינתיים לוטש עיניים על אהובה עוזרי, רמי דנוך וגדולים נוספים, נפגוש את העגלון של הרצל, יחיא דעבני, שיספר על תלאותיו עם חוזה המדינה, נתרפא על ידי מטפל תימני עם שיטות ריפוי שונות מהרגיל, ואולי נפגוש את האישה והאגדה שורי דנוך הלא היא 'רחמים לא ידע'.

הדמויות ניתנות לשינוי משחקן לשחקן.

משך הסיור: כשעתיים